بهره‌برداری از خط لوله هفتم سراسری انتقال گاز

بهره‌برداری از خط لوله هفتم سراسری انتقال گازبهره‌برداری از خط لوله هفتم سراسری انتقال گاز

با بهره‌برداری از خط لوله هفتم سراسری انتقال گاز با قطر ۵۶ اینچ و به طول ۹۰۷ کیلومتر، پروژه گازرسانی به ایرانشهر به عنوان نخستین شهر استان سیستان و بلوچستان نیز به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از خط لوله هفتم سراسری انتقال گاز کشور با حضور محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری ساعتی پیش آغاز شد.
با بهره‌برداری از خط لوله هفتم سراسری انتقال گاز با ارزشی افزون ‌بر ۱۷هزار میلیارد ریال، گاز مورد نیاز استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان تأمین می‌شود.
از سوی دیگر به منظور افزایش ظرفیت خط و فراهم کردن امکان صادرات گاز به سایر کشورها از طریق پاکستان، ساخت ۹ ایستگاه تقویت فشار گاز در مسیر این خط لوله پیش‌بینی شده است تا ظرفیت انتقال روزانه آن از ۵۰ میلیون به ۱۱۰ میلیون مترمکعب افزایش یابد.

خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان

همزمان با افتتاح این طرح، عملیات اجرایی احداث خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان به طول ۲۶۰ کیلومتر به منظور توسعه گازرسانی به سایر شهرهای استان سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود.
خط لوله هفتم سراسری انتقال گاز با قطر ۵۶ اینچ، فشار طراحی ۱۳۰۵ پوند بر اینچ مربع و طول ۹۰۷ کیلومتر از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس آغاز شده است و با عبور از استان‌های بوشهر به طول ۴۲ کیلومتر، فارس به طول ۷۲ کیلومتر، کرمان به طول ۱۵۳ کیلومتر، هرمزگان به طول ۴۳۱ کیلومتر و سیستان و بلوچستان به طول ۲۰۹ کیلومتر به ایرانشهر منتهی می‌شود.
Telegram