شکستگی لوله های انتقال آب کهگیلویه و بویراحمد

شکستگی لوله های انتقال آب

شکستگی لوله های انتقال آب

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد در مورد شکستگی لوله های انتقال آب گفت: برای اصلاح و مرمت شبکه توزیع آب استان نیازمند بیش از ۷۰ میلیارد تومان هستیم.
به گزارش ایسنا، سیدیعقوب فرجی در بازدید از تاسیسات آب شرب یاسوج با اشاره به اینکه شکستگی لوله های انتقال آب اصلی‌ترین چالش پیش روی آبفای استان است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۴۰۰ مورد رفع شکستگی لوله های انتقال آب در سطح شهرهای استان انجام شده است.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از دلایل شکستگی لوله های انتقال آب شرب شهرهای استان را عمر بالا و قدیمی بودن شبکه توزیع آب دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر این استفاده از لوله و اتصالات نامرغوب نیز باعث افزایش میزان شکستگی‌ها شده است.

فرجی یادآور شد: بیش از ۳۰درصد شبکه توزیع آب این استان فرسوده است که برای اصلاح و مرمت آن نیازمند تخصیص اعتباری بیش از ۷۰ میلیارد تومان است.

دستکاری انشعابات و شبکه توزیع آب

وی دستکاری انشعابات و شبکه توزیع آب به صورت خودسرانه توسط برخی مشترکین و افراد غیرمجاز را از دیگر عوامل ازدیاد شکستگی‌ها عنوان و تصریح کرد: نصب غیراصولی انشعاب و عدم رعایت اصول فنی در نصب اتصالات و شبکه باعث افزایش میزان شکستگی‌ها انشعاب‌ها و به دنبال آن هدر رفت آب می‌شود.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: شهروندان هرگونه شکستگی و هدر رفت آب را به سامانه اتفاقات آب(۱۲۲) گزارش دهند.
وی افزود: با توجه به فصل سرما میزان شکستگی شبکه توزیع و انشعاب های آب در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهرهای سردسیری یاسوج و مادوان نیز افزایش می یابد.
کهگیلویه و بویراحمد دارای حدود ۱۶۰ هزار مشترک آب و افزون بر ۳۸ هزار مشترک فاضلاب در مناطق شهری است.

 

https://www.isna.ir/news/96091307023/

برچسب‌ها :
Telegram